Blic Plus

E mrekullueshme: Artisti bën figura prej druri dhe më pas i fsheh në pyje, rezultati është mahnitës! (VIDEO)

-ADVERTISEMENT-
-Advertisement-

Ky pyll ka diçka të veçantë në të, dhe kjo është për shkak të Thomas Dambo, një artist nga Belgjika.

Ai bëri figura të mëdha prej druri, të cilët pastaj i fshehu në natyrë. Dambo thotë se qëllimi i tij është t’i nxjerrë njerëzit jashtë, në natyrë dhe të jenë të ndarë fizikisht dhe mendërisht nga të gjitha ato ekrane dhe blloqe betoni për një moment, transmeton Reporteri.net.

Të gjithë këta gjigantë ai i bëri nga materiali i ricikluar, dhe nëse fotot nuk janë të mjaftueshme për ju, ju sugjerojmë të shikoni edhe këtë video:

-Advertisement-
Postime të ngjajshme
Blic Plus

Nuk do ta besoni sa paguhet Arbana për një muaj

Blic Plus

Faton Peci i çon “selam” nga Istogu Bekë Berishës...

Blic Plus

Merkel jep lajmin e madh, Kjo vlen edhe për Shqiptarët që jetojnë në Gjermani

Blic Plus

Letra prekëse e një babi të varfër për të pasurin që ia gërvishti veturën