Sport

E mposhti Llapin, kjo është deklarata e Munishit pas ndeshjes

Ballkani shënoi fitore ndaj Llapit në udhëtim me rezultat 1-3, për të kaluar kështu në krye të renditjes tabelare.

Trajneri i therandasve, Ismet Munishi e pranoi faktin se ai do të ishte i kënaqur edhe me një barazim, pasi Llapi ka një skuadër të mir.

Para ndeshjes ishim të kënaqur edhe me një pikë, por lojtarët e deshën fitoren, luftuan që nga minuta e parë dhe ia arritën qëllimit” tha mes tjerash Munishi për “Art Sport”.

Tashmë Ballkani i Ismet Munishit kryeson kampionatin me dhjetë pikë.
“Kishim një kundërshtar të fortë, që luan futboll të mirë.

Postime të ngjajshme
Sport

A do të luaj Myrto Uzuni sonte kundër Barcelonës?

Sport

Dallku dhe Tamniku në procedurë displinore

Sport

Superliga e Kosovës rikthehet në aksion

Sport

Liga e Kampionëve: Edicioni i ri fillon sonte me disa super ndeshje