Sport

E mposhtën Dritën në Gjilan, kështu i befason presidenti i Prishtinës futbollistët

Klubi Futbollistik “Prishtina” është duke luftuar “fyt për fyti” me dy rivalët, Ballkanin dhe Dritën, për ta fituar titullin kampion këtë sezon në Superligën e Kosovës në futboll.

Skuadra kryeqytetase nesër (e mërkurë) e zhvillon ndeshjen kundër Trepcës ’89 e cila pritet të jetë mjaftë e vështirë.

Para ndeshjes, njëri nga aksionarët më të mëdhenj të klubit, Rahman Haradini, ka shtruar iftar për stafin dhe futbollistët e klubit ku shihet atmosfera në taborin “bardhekaltër” është fantastike.

Prishtina aktualisht zë vendin e tretë me 63 pikë te mbledhura, një më pak se dy kryesuesit, Ballkani dhe Drita.

Më poshtë mund t’i shikoni disa fotografi nga iftari i sotëm:

Postime të ngjajshme
Sport

Skuadra e madhe gjermane kërkon Granit Xhakën

Sport

Liverpool kërkon yllin e Real Madridit, ky është çmimi i vendosur për të

Sport

Joshua – Fury, konfirmohet data e duelit të shumë pritur

Sport

Zbulohet cili do të jetë transferimi i parë i Barcelonës