Lajme

E mbijetuara e masakrës së Suharekës bie viktimë e hajnave në QKUK

Pre e një vjedhjeje në afërsi të QKUK-së sonte ka qenë e mbijetuara e masakrës së Suharekës ku u vranë 52 anëtarë të familjes Berisha, Vjollca Berisha, shkruan Reporteri.net.

Këtë e ka bërë të ditur djali i saj, Gramozi.

Ai ka thënë se ngjarja ka ndodhur rreth orës 18:00 te hyrja e QKUK-së.

“Sot rreth orës 17:45, tek pjesa e lojnave qe gjenden tek hyrja e QKUK, dy persona te ri ne moshe ja kanë vjedh çantën mamit tim. Tu marr parasysh që çantën dhe dokumentet përveç te hollave kanë mujt me e gjujt diku afer,ju kisha lut qe kushdo qe gjeni diçka me emër VJOLLCA BERISHA ,te me kontaktoni”, ka shkruar ai.

Kujtojmë se nga kjo masakër kanë mbijetuar tre anëtarë të familjes, Vjollca Berisha me të birin, Gramozin dhe Shyhrete Berisha.

Postime të ngjajshme
Lajme

Tri ngjarje të rënda që tronditën Kosovën brenda pak javësh

Lajme

Hoti e jep lajmin, ja kur do të nis vaksinimi në Kosovë dhe kush do e merr i pari

EkonomiLajme

Thesari: Pagesat e komunës së Prishtinës për të prekurit e pandemisë do të kryhen për 48 orë

LajmeShow Bizz

Avokatja shqiptare mahnit me linjat e saj trupore