Show Bizz

E mahnitshme: Kjo është kosovarja 16 vjeçe që i prezantoi shqiptarët në Samitin e NATO-s

-ADVERTISEMENT-
-Advertisement-

Studentja kosovare e shkencave politike në Universitetin Karlovi, njëherësh edhe e albanologjisë në Universitetin e Charlesit, Blerta Sejdija, prezantoi shqiptarët në Samitin e NATO-s në Pragë të Çekisë.

Vetëm 16 vjeçe, vajza me origjinë nga Kosova studion në Fakultetin Filozofik të Universitetit të Karlovy në Republikën Çeke.

Blerta Sejdija e cila jeton në Republikën Çeke është studente e shkencave politike, njëherësh edhe të albanologjisë në Universitetin e Charlesit.

Ajo studion për marrëdhënie ndërkombëtare në Universitetin e Pragës dhe së fundi ka prezantuar denjësisht shqiptarët në samitin e fundit të NATO-s që u mbajt në Pragë.

-Advertisement-
Postime të ngjajshme
Show Bizz

Lansimi i albumit\ Noizy përgatit një surprizë të madhe, ka një kërkesë për fansat

Show Bizz

“Kam gabuar si dreqi, boll durova”, Kiara vazhdon të shpërfaqë sjellje të çuditshme në BBVA

Show Bizz

Dy të famshmet krishtere shqiptare që po agjërojnë Ramazanin: Më fal qetësi dhe kënaqësi shpirtërore

Show Bizz

Sot njëri prej personazheve më të dashur për shqiptarët, a e njihni vogëlushin në foto