Lajme

E lëshoi një pordhë “provokuese” para policëve, gjobitet me 500 euro

Një burrë në Vjenë është dënuar me një gjobë prej 500 eurosh, pasi ka lëshuar një pordhë të zhurmshme para policëve, një veprim ky të cilin forca policore e kryeqytetit austriak e pati zor ta përballonte.

Gazeta “Österreich” ka raportuar se gjoba është shqiptuar pas incidentit të ndodhur më 5 qershor, dhe se autori i veprës është ndëshkuar për shkeljen e rregullave të mirësjelljes në publik.

Policia e qytetit ka shkruar në rrjetin social Twitter, në internet, se “natyrisht askush nuk dënohet kur e lëshon një (pordhë) aksidentalisht”, raporton The Guardian.

Sipas policisë, pordhaci është sjellë në mënyrë provokuese dhe jobashkëpunuese gjatë një përballjeje me oficerët, që i kishte paraprirë incidentit.

Ai është ngritur nga një stol në park, i ka shikuar oficerët dhe “e ka lëshuar një gaz masiv të barkut, ashiqare qëllimisht”, ka deklaruar policia e Vjenës.

Policia ka theksuar se ndaj vendimit mund të paraqitet ankesë. /Express/

Postime të ngjajshme
Lajme

Paralajmërimi i Donika Kadaj-Bujupit

Lajme

Pamje: Aksident i rëndë në Prizren, ka të lënduar rëndë

Lajme

Valon Syla shkon me ‘mindil’ në Pressing, e tregon arsyen pse veproi kështu

Lajme

Këto janë komunat që nuk kanë asnjë rast aktiv me koronavirus