Sport

E KONFIRMUAR: Bylbyl Sokoli merr drejtimin e FC Prishtinës

-ADVERTISEMENT-
-Advertisement-

Bylbyl Sokoli do të jetë pasues i Mirel Josës në krye të shtabit teknik te FC Prishtina. Lajmi është konfirmuar nga vetë presidenti i klubit Remzi Ejupi për KTV.

Negociatat i kishte konfirmuar pak orë më parë edhe vetë trajneri Sokoli, por kishin mbetur vetëm detajet për tu finalizuar.

Në këtë mënyrë Sokoli rikthehet në krye të stolit te FC Prishtina pas gati katër vitesh.

“Profesori” ishte te Prishtina saktësisht në edicionin 2014/15, teksa kishte drejtuar klubin kryeqytetas në 25 ndeshje zyrtare.

Sokoli kishte arritur të fitonte 11 ndeshje me ‘bardhekaltërit’, 9 tjera ti barazonte dhe kishte pësuar 5 humbje.

-Advertisement-
Postime të ngjajshme
Sport

I mbajtur një vit në burgun serb pasi e ngatërruan me dikë tjetër, Petrit Dula pas lirimit rrëfen për periudhën e vështirë që kaloi

Sport

Gjilani kalon në epërsi ndaj Llapit

Sport

Shënon Llapi, e ngushton rezultatin

Sport

Duka më i votuari në UEFA, rizgjidhet anëtar i Komitetit Ekzekutiv