Sport

E konfirmon Munishi: Nëse Gjilani do të humbte në derbi, unë do të jepja dorëheqje

Trajneri i Gjilanit, Ismet Munishi ka deklaruar se në rast të disfatës në derbi kundër Dritës do të jepte dorëheqje nga posti.

“Unë ta kisha humb derbin edhe kisha dhanë dorëheqje, un s’kom çka me ju thonë lojtarëve pastaj”, tha Munishi në emisionin “Sports Show”.

Gjilani triumfoi në derbin e qytetit kundër Dritës me rezultat të pastër 0-2, në takimin e vlefshëm për javën e gjashtë në elitën e futbollit kosovar.

Gerhard Progni dhe Shend Kelmendi ishin dy realizatorët e golave që i siguruan Gjilanit pikët e plota.

Kjo ishte fitorja e parë për Ismet Munishin në derbin e madh të Gjilanit.

Postime të ngjajshme
Sport

Nga Muriqi, Rrahmani, Hysaj dhe Gjimshiti, zbulohen pagat e futbollistëve shqiptarë në Serie A

Sport

Ndeshje tejet interesante zhvillohen në xhiron e 10-të të Ligës së Parë, këto janë delegimet e plota të gjyqtarëve

Sport

Delegohen gjyqtarët për xhiron e 11-të në Superligën e Kosovës

Sport

Newcastle kërkon futbollistin e Barcelonës, i ofron 15 milionë euro në sezon