Sport

E kërkon gjysma e Evropës, titullari i Holandës e zgjedh Interin!

Simone Inzaghi po pret zëvendësuesin e Achraf Hakimit dhe drejtuesit e Interit kanë nisur nga puna për të siguruar shërbimet e Denzel Dumfries.

25-vjeçari po bën mirë prej tre vitesh te PSV dhe kjo verë shihet si e duhura për të provuar një aventurë jashtë Eredivisie.

Mbrojtësi i djathtë zhvilloi një Europian shumë pozitiv në rrafshin personal me kombëtaren tulipane, me të cilën numëron 23 ndeshje dhe dy gola.

Gazetari Alfredo Pedulla raporton se, pavarësisht ofertave të shumta, Dumfries e ka ndarë mendjen dhe dëshiron transferimin tek Interi.

Drejtuesit e kampionëve të Italisë kanë nisur bisedimet me Mino Raiolën, agjentin e lojtarit holandez, ndërsa PSV kërkon 20 milion euro për kartonin e tij.

Postime të ngjajshme
Sport

Shkëlqen Asensio, Real Madridi mposht bindshëm Mallorcën

Sport

Ronaldo kalon Messin si futbollisti më i paguar

Sport

Valon Berisha publikon pamje të rënda të këmbës pas lëndimit

Sport

Lyoni triumfon me përmbysje ndaj Troyes, kjo është nota e Shaqirit pas golit të shënuar