Lajme

“E kanë shndërruar Kosovën në Çernobil”, Mefail Bajqinovci tregon pse ndodhi kjo, “godet” opozitën

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Mefail Bajqinovci ka reaguar ndaj opozitës në Kosovë.

Ai përmes një postimi në Facebook, thotë se, po harron opozita që në të gjitha raportet ndërkombëtare Kosovën e paraqesin si vendi më i korruptuar.

Sipas tij, 120 gurthyes e kanë shndërruar Kosovën në Çernobil.

Ai thotë se kjo opozitë e ka sjellë shtetin në këtë pozitë.

 

Postimi i plotë:

Opozita po harron se të gjitha raportet ndërkombëtare e paraqesin Kosovën si vendi më i korruptuar.

Raporti i Progresit, raporti i Transparency International, raporti i Departamentit Amerikan të Shtetit, pra të gjitha raportet ndërkombëtare tregojnë për korrupsion endemik.

Në 10800 kilometra katror i kemi mbi 120 gurëthyes, pra e keni shndërruar Kosovën në Çernobil.

Vet kjo opozitë e ka sjellë shtetin e Kosovës në këtë pozitë, ku për korrupsion dhe krim të organizuar krahasohemi me vendet Afrikane dhe të Amerikës Latine.

Postime të ngjajshme
Lajme

Arben Vitia shkarkon dy zyrtarë të shëndetësisë

Lajme

Citaku: E tmerrshme, nëna ime ka pritur katër orë për të marrë vaksinën Anti Covid

Lajme

Snajperisti gjerman i Koshares i komenton Vjosa Osmanit, ia poston foton nga qendra e vaksinimit

Lajme

Erdhi për Bajram në Kosovë, mërgimtarit në Ferizaj ia vjedhin veturën