Sport

E fejuara e Cristiano Ronaldos shkëlqeu në të kuqe gjatë ceremonisë në Dubai

Lojtari portugez i Juventusit, Cristiano Ronaldo u zgjodh “lojtari i shekullit” nga “Globe Soccer Awards” në Dubai ditën e djeshme (e diel), përcjell “Zeri.info”.

Superylli i “Zonjës së Vjetër” eci në tapetin e kuq me të fejuarën e tij, Georgina Rodriguez para se të vlerësohej si më i miri i shekullit që nga viti 2001 deri më 2020.

Ceremonia u mbajt në ikonën Burj Khalifa, ndërtesa më e lartë në botë.

Ronaldo kishte veshur një konstum gri me një kravatë të kuqe, që përputhej me fustanin e kuq të ndezur të partnerës së tij.

Cristiano Ronaldo për këtë çmim ka mposhtur rivalin e tij më të madh, Lionel Messin që ishte i dyti.

Postime të ngjajshme
Sport

Drita – FC Prishtina, formacionet zyrtare

Sport

SUPERKUPA LIVE: Prishtina – Drita

Sport

Ballkani përballet me gjigantin ukrainas në Antalia

Sport

Drita dhe Prishtina përballen në Turqi, luhet për trofeun e parë të vitit