Show Bizz

E dhimbshme: Vdes aktori i njohur shqiptar

Vdes aktori i njohur shqiptar.

Aktori dhe regjisori i njohur korçar Dhimitër Orgocka është ndarë nga jeta në moshën 84-vjeçare, si pasojë e një hemorragjie cerebrale

Ka ndërruar jetë regjisori i njohur korçar, Dhimitër Orgocka.

Regjisori ka qenë i shtruar në spital pas një hemorragjie cerebrale.

Dhimitër Orgocka ka qenë i shtruar prej dy ditësh në spital.

Si regjisor Orgocka kishte vënë në skenë 104 premiera në teatrot të Korçës, Fierit, Elbasanit, Prishtinës, Shkupit dhe mbante titullin “Mjeshtër i madh”.

Si aktor ai ka 82 role të interpretuara në skenat e teatrove shqiptare, ku ka marrë edhe çmime.

Postime të ngjajshme
LajmeShow Bizz

Kjo grua tregon si e sulmoi burri veç pse tha se i pëlqen Sinan Hoxha

Show Bizz

Anita: S’pat qare pa m’puthë pak

Show Bizz

Policja kosovare nxjerr foto të nxehta nga dhoma e fjetjes

LajmeShow Bizz

Fillon spektakli i vërtetë te It’s My Love: Bajrami me Erzën dalin në takim, i han qeni