Sport

E dhimbshme: Nuk po gjen fanellë për masën e tij, Orhani ka një kërkesë urgjente për FFK-në

-ADVERTISEMENT-
-Advertisement-

Fatmir Spahiu, i njohur për publikun në serialin “Kafeneja jonë” si Orhani ka dërguar një letër të hapur interesante për Federatën e futbollit të Kosovës.

“Bufi” nuk po gjen fanellë të masës së tij dhe ka bërë një kërkesë urgjente për krerët e FFK-së, duke kërkuar 4 fanella të të gjitha llojeve me masën 6 XL.

Kjo është letra e tij:

Leter e hapur! Presidentit te Federates se futbollit Kosoves, z. Agim Ademi, Sekretarit,z. Eroll Salihu.

Duke i pare potencialin dhe fuqine tone per kualifikim te sigurt ne kampionatin Europian. Ju drejtohem me kete kerkese;

Urgjent;

4 ndresa te te gjitha llojeve, brenda dhe jasht 6XXL. Me kete akt ju do te ndalnit edhe diskriminimin peshor ndaj nesh.

P.S Nuk shkohet me xhemper te vunices ne europian. Mendooooj… Diten e mire!

Me respekt

Fatmir Spahiu

Ish Miss Spanja 2013.

-Advertisement-
Postime të ngjajshme
Sport

I mbajtur një vit në burgun serb pasi e ngatërruan me dikë tjetër, Petrit Dula pas lirimit rrëfen për periudhën e vështirë që kaloi

Sport

Gjilani kalon në epërsi ndaj Llapit

Sport

Shënon Llapi, e ngushton rezultatin

Sport

Duka më i votuari në UEFA, rizgjidhet anëtar i Komitetit Ekzekutiv