Sport

E bujshme: Robben pranë rikthimit në fushë!

-ADVERTISEMENT-
-Advertisement-

Arjen Robben lajmëroi largimin nga futbolli vetëm 2 muaj më parë, por duket se gjërat mund të ndryshojnë krejtësisht. Legjendës holandeze duke se i ka munguar shumë fusha dhe ritmi i stërvitjeve me ekipin, prandaj mund të rikthehet. 35-vjeçari e ka pranuar vetë diçka të tillë duke bërë të ditur se nuk duhet përjashtuar asgjë. 

Ish-numri 10 i Bayern-it ndoshta nuk do të firmosë në nivele të larta, por do që të rikthehet. “Kam thënë gjithmonë: kurrë mos thuaj kurrë. Në 1 apo dy muaj kam pasur një ndenjë të çuditshme që e ndjej se më mungon gjithçka dhe i kam thënë vetes: ‘Duhet të kthehem, por sigurisht nuk është e thjeshtë sa më gjatë që rri jashtë këtij ritmi. Padyshim është vendimi më i vështirë që kam marrë në jetën time”.

-Advertisement-
Postime të ngjajshme
Sport

I mbajtur një vit në burgun serb pasi e ngatërruan me dikë tjetër, Petrit Dula pas lirimit rrëfen për periudhën e vështirë që kaloi

Sport

Gjilani kalon në epërsi ndaj Llapit

Sport

Shënon Llapi, e ngushton rezultatin

Sport

Duka më i votuari në UEFA, rizgjidhet anëtar i Komitetit Ekzekutiv