Sport

Dyshja kosovare grumbullohen me Shqipërinë U19

Kombëtarja e Kosovës U-17 u grumbulla javën e kaluar në Bullgari.

Përzgjedhësi i Kombëtares U17, Arsim Abazi e kishte publikuar listën e futbollistëve, listë kjo që nuk mbeti pa u kritikuar, përcjell GazetaBlic.

Në këtë listë nuk figuruan dy lojtarët e FC Prizrenit, Lirigzon Elshani dhe Andi Sadriun.

Andi Sadriu luan si qendërsulmues, kurse Lirigzon Elshani ka pozitën e qendërmbrojtësit.

Dy lojtarët pavarësisht paraqitjeve të mira nuk u ftuan nga Kosova U-17 për këto dy ballafaqime miqësore. Por, të dy lojtarët në fjalë, Elshani dhe Sadriun kanë pranuar një ftesë nga FSHF.

Kombëtarja e Shqipërisë U-19 ka ftuar lojtarët në fjalë dhe ata tashmë kanë pranuar natyrisht ta veshin fanellën kuq e zi.

Ata luajtën në ndeshjen miqësore në të cilën u përballen Grupa A dhe B e kësaj kombëtare U19.

Postime të ngjajshme
Sport

Drita do të mbetet pa një investitor të fuqishëm, Valon Murseli do të largohet në fund të këtij edicioni

Sport

Luftë e madhe në Ligën e Dytë, kështu duket tabela kur kanë mbetur vetëm edhe dy xhiro deri në fund

Sport

Tre talentë shqiptarë në listën e Zvicrës U21

Sport

Njëri nga futbollistët kryesor të Real Madridit pozitiv me Covid-19, mungon në ndeshjen e fundit të La Liga-s