Sport

Dy vite pa luajtur futboll, nuk do e besoni çfarë vlere ka sot në treg Bajram Jashanica

Pas 740 ditësh i dënuar nga UEFA, Bajram Jashanica është gati të japi maksimumin për Skënderbeun.

Kur mbrojtësi kosovar mori dënimin, ishte në momentin më të mirë të karieres se tij pasi po shkëlqente me Skënderbeun në Shqipëri por edhe në Europë si edhe me kombëtaren e Kosovës.

Sipas transfermarkt.com vlera e 27 vjeçarit athere kapte shifrën e 650.000 €.

Sot pas dy vitesh larg fushave të blerta dhe në moshën 29 vjeç, vlera e tij, gjithmonë sipas transfermarkt.com, është 100.000 €.

“Muri” i mbrojtjes bardhekuqe tani është gati për një fillim të ri duke nisur që nga ndeshja me Vllazninë në Shkodër.

Postime të ngjajshme
Sport

“Lufta” mes Giroud dhe Benzema, Griezmann mban anën e këtij lojtari

Sport

Liverpooli merr këtë vendim për Xherdan Shaqirin

Sport

Ish-futbollisti i Kombëtares së Kosovës dëshiron ta përfundojë karrierën te Prishtina

Sport

Ismet Munishi tregon se si e aktivizoi Milot Rashicën ende pa i mbushur 16 vjet