Sport

Dy super ndeshje sot në Superligë

Java e 20-të në elitën e futbollit kosovar filloi ditën e premte me ndeshjen Arbëria – Prishtina të cilën e fituan mysafirët me rezultat të thellë 0-4.

Ndërkohë ditën e sotme në program janë për tu zhvilluar dy ndeshje të tjera mjaftë interesante.

Vëmendja e adhuruesve të futbollit kosovar është në Gjilan, ku kampioni në fuqi i Kosovës, Drita pret Trepçën ’89.

Djelmoshat e Ardian Nuhiut kërkojnë fitoren e dytë në edicionin pranveror, derisa mysafirët të parin.

 

Ndeshje interesante pritet të jetë edhe në stadimin me ‘bari sintetik’ në Drenas, ku Drenica do të jetë nikoqir i Besës.

‘Kuqezinjët’ kanë shtatë ndeshje pa shijuar fitoren në Superligë dhe këtë e kërkojnë pikërisht ndaj pejanëve që tashmë janë pajtuar me largimin nga elita kryesore e futbollit kosovar.

Të dyja takimet do të zhvillohen nga ora 13:00.

Postime të ngjajshme
Sport

Nga porta në sulm, të paktën 51 emra të gatshëm për Kombëtaren – ja pse Reja ka një super skuadër

Sport

Emir Sahiti shënon gol në Kroaci

Sport

Nesër takimi i 30-të mes Prishtinës dhe Llapit: Forma momentale e skuadrave dhe rezultatet nga 29-të ndeshjet e kaluara

Sport

Hoxha rrëfen tmerrin me policin rus: Më nxori nga shtëpia dhe gjuajti dy herë me armë