Sport

Dy skuadrat e Superligës në garë për Blerim Krasniqin

Blerim Krasniqi edhe përfundmisht do të largohet nga Shqipëria, ku do të transferohet në Superligën e Kosovës.

Përmes një komunikate zyrtare për shtyp, klubi i KF Teutës i ka uruar shumë fat në vazhdim lojtarit.

“KF Teuta komunikon përfundimin e bashkëpunimit me sulmuesin Blerim Krasniqi, i cili nga sot nuk është më pjesë e Teutës. Lojtari largohet nga Teuta duke lënë mbrapa plot kujtime për tifozërinë stafin dhe ekipin. Faleminderit Blerim për gjithçka dhe sidomos për titullin e fituar pas 27 vitesh. Përgjithmonë pjesë e familjes blu. Shumë suksese në vazhdim kampion!”

Sipas asaj që ka raportuar ditë më parë “Zëri.info” Gjilani dhe Ballkani janë në garë për të siguruar shërbimet e lojtarit, mirëpo skuadra gjilanase është më afër nënshkrimit.

Postime të ngjajshme
LajmeSport

Joshua - Usyk, këtu mund ta shikoni "LIVE" meçin!

LajmeSport

Momenti kur Florian Marku shpallet kampion

LajmeSport

FLORIAN MARKU TRIUMFON PËRBALLË BOKSIERIT UKRAINAS NË LONDËR

LajmeSport

Mbyllet rundi i pestë në ndeshjen Marku – Prodan, këto janë disa nga lëvizjet e menqura të boksierit shqiptar