Lajme

Dy postime për Kosovën nga njeriu që dikur s’e pranonte flamurin shtetëror

-ADVERTISEMENT-
-Advertisement-

Si rrallëherë, kryetari i Vetëvendosjes, Albin Kurti i është gëzuar fitores së Kosovës në futboll.

Madje, Kurti tani ka bërë dy postime për ekipin kosovar të futbollit, një para e tjetrin pas lojës, shkruan lajmi.net.

Pas fitores, Kurti ka shkruajtur se Kosova nuk vuan nga mungesa e talentëve por nga mungesa e përkrahjes dhe mundëive.

Ky është postimi i plotë i Kurtit në Facebook:

Rinia jonë nuk vuan nga mungesa e talentit dhe e aftësive por nga mungesa e përkrahjes dhe e mundësive. Futbolli është dëshmi se ne jemi popull që punojmë po aq sa tjerët dhe se me përkushtimin dhe mbështetjen e duhur nga shteti do të mund të shkëlqenim në secilën fushë e të sfidonim secilin shtet. Urime për fitoren e merituar! Shpresojmë shumë e urojmë me zemër të na gëzojë me fitore edhe kombëtarja në ndeshjen e sontme me Francën! . /Lajmi.net/

-Advertisement-
Postime të ngjajshme
Lajme

Vuçiq s’arrin ta fus ushtrinë në Kosovë, për 30 sekonda bombardohet Beogradi

Lajme

Nuk jam ateist, Valon Syla tregon se në çka beson

Lajme

E pazakontë: Majmuni shijon rrezet e diellit në ballkonin e një banese në Prishtinë

Lajme

‘Eskalon’ deputeti i VV-së, me akuza ndaj Kryeziut: Po mërzitesh që s’po fiton Radoiçiqi, shyqyr që po iu bien maskat