Lajme

Dy persona tmerrohen nga hajnat në një parking në Prishtinë

Dy persona tmerrohen nga hajnat në një parking në Prishtinë

Policia njofton për një grabitje në një parking nëntokësor në Prishtinë. Dy të panjohur të veshur me rroba të zeza dhe nën kërcënimin e thikës ia kanë vjedhur telefonat dy viktimave meshkuj.

Nuk raportohet për të lënduar e as për të arrestuar.

Policia po merret me rastin.

Njoftimi i plotë i policisë:

GRABITJE/Prishtinë 03.05.2021 – 16:00. Me datën 02.05.2021 dy viktima të mitur meshkuj kosovarë kanë raportuar se derisa kishin qenë në parkingun nëntokësor dy persona të panjohur të veshur me rroba të zeza dhe maska nën kërcënimin e armës – thikës iu kanë grabitë dy telefona celular dhe më pas janë larguar në drejtim të panjohur. Nuk raportohet për te lënduar, përderisa rasti është duke u hetuar nga njësitet policore.

Postime të ngjajshme
Lajme

Vdes këmbësori pasi u godit nga një veturë në Prishtinë

Lajme

Ky është parashikimi i motit për ditët e ardhshme

Lajme

Detaje/ Si e plagosi dhëndrri mikun përgjatë kohës sa po udhëtonin bashkë

Lajme

Plagoset një person në Prishtinë, Policia jep detaje për rastin