Sport

Dy përballje interesante zhvillohen sot në Ligën e Parë

Sot zhvillohen dy takimet e fundit të xhiros së 13-të në Ligën e Parë të Kosovës.

Në Grupin A zhvillohet ndeshje tejet interesante, ku Onix i vendit të tretë e pret liderin e tabelës, Trepçën ’89, shkruan Gazeta Olle.

Një fitore eventuale e skuadrës nga Banja i vendos ata në vendin e dytë, ndërsa mitrovicasit me tri pikë të radhës do të shkëputeshin edhe më shumë në krye të tabelës.

Ndërkohë në Grupin B do të jetë dueli në mes Flamurtarit dhe Kikës, takim ky që zhvillohet në stadiumin e kuqezinjve në Prishtinë.

Të dy ndeshjet e sotme në program fillojnë në ora 13:00.

Related posts
Sport

Granit Begolli afër marrëveshjes me skuadrën e madhe kosovare

Sport

Këto janë 12 skuadrat që tanimë kanë siguruar kualifikimin nga grupet e Ligës së Kampionëve

Sport

PAMJET: “Shpërthen” stadiumi San Siro, shënohet goli i parë në ndeshjen Milan-Liverpool

Sport

Kroos me gol spektakolar zhbllokon shifrat në ndeshjen Real Madrid – Inter

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *