Sport

Dy ndeshje luhen sot në Superligën e Kosovës – vëmendja te derbi i Drenicës

Superliga e Kosovës do të vazhdojë sot me dy ndeshje të tjera.

Vëmendja kryesore në ditën e sotme të SLK shkon në rrafshin e Drenicës, ku në Drenas, Feronikeli bën nikoqirin për Drenicën, shkruan lajmi.net.

Skuadra e Feronikelit e ka nisur më mirë sezonin dhe pasur parasysh avantazhin për tri pikët, shihet favorite e lehtë për tri pikët.

Ndeshja mes këtyre dy skuadrave do të luhet me fillim nga ora 16:00.

Në të njëjtin orar, në Mitrovicë zhvillohet ndeshja mes Trepçës ’89 dhe Llapit.

Postime të ngjajshme
Sport

Këta janë golashënuesit më të mirë pas tetë xhirove në Superligën e Kosovës

Sport

Këtë sezon Ballkani me Dritën po udhëheqin, por ja si dukej tabela e Superligës pas 8 javëve të sezonit të kaluar

Sport

Në mesjavë xhiroja e nëntë, super derbi në Therandë

Sport

Shkëlqeu me 2 gola dhe 1 asist, Berisha merr një notë të madhe për paraqitjen e sotme me Akhmatin