Sport

Dy klubet e Premierligës nisin të humbin durimin, konsiderojnë largimin nga Superliga Evropiane

Manchester United, City, Liverpool, Chelsea, Arsenal dhe Tottenham kanë njoftuar se do t’i bashkohen kësaj gare, por tani disa klube kanë ndryshimet e tyre.

Sipas Daily Mail, dy klube të Premierligës kanë nisur të humbin durimin dhe ndoshta do largohen nga Superliga.

Trajneri i Liverpoolit, Jurgen Klopp nuk dukej i lumtur me këtë Superligë, derisa i Chelseas, Thomas Tuchel tha se e mbështet klubin londinez.

Mbetet të shihet nëse vërtetë do largohen dy klubet angleze që ndoshta do dërgonte deri te rënia e Superligës Evropiane.

Sidoqoftë, Florentino Perez dje ka konfirmuar që klubet që marrin pjesë nuk kanë mundësi të largohen.

Postime të ngjajshme
Sport

Prishtina e quan ndeshjen ndaj Gjilanit më të rëndësishmen në tetë vitet e fundit

Sport

A do të kthehet Ronaldo në Sporting? Flet Jorge Mendes

Sport

Lista e 10 sportistëve më të paguar sipas Forbes

Sport

Drita apo Ballkani, cili do të jetë klubi i tretë që do të dal në Evropë?