Sport

Dy klube të mëdha pas Xherdan Shaqirit

-ADVERTISEMENT-
-Advertisement-

Xherdan Shaqiri nuk është i lumtur te Liverpooli, pasi nuk po merr minuta dhe kërkon largimin.

Shqiptari ka folur me trajnerin Jurgen Klopp dhe i ka kërkuar që ta lërë të lirë. 

Dy emrat e fundit që kanë dalë në skenë për sulmuesin janë Galatasaray dhe Monaco. I pyetur nga gazetarët në lidhje me këto mundësi shtatshkurtri i ka anashkaluar, por është shprehur sërish se ka nevojë për minuta. 

“Nuk e di nga kanë dalë këto lajme, por nuk e di për ofertat që ju thatë. Dua të luaj më shumë. Do të shohë situatën time dhe do të përpiqem të gjej një zgjidhje”, – u shpreh Shaq.

-Advertisement-
Postime të ngjajshme
Sport

I mbajtur një vit në burgun serb pasi e ngatërruan me dikë tjetër, Petrit Dula pas lirimit rrëfen për periudhën e vështirë që kaloi

Sport

Gjilani kalon në epërsi ndaj Llapit

Sport

Shënon Llapi, e ngushton rezultatin

Sport

Duka më i votuari në UEFA, rizgjidhet anëtar i Komitetit Ekzekutiv