Sport

Dy gëzime në një ditë për Sokol Cikalleshin

Sokol Cikalleshi është njeriu i momentit në ekipin e tij, Konyaspor.

Në dy javët e para në Superligën turke, kavajasi ka mundur të shënojë dy gola me shumë peshë, që i kanë dhënë 6 pikë skuadrës së njohur.

Sot ai shënoi bashkë me Endri Çekiçin dhe të dy së bashku përmbysën gjigantët e Basaksehir për të marrë një fitore tërësisht shqiptare.

Pas ndeshjes Cikalleshi foli për mediet turke, ku tregoi për ndeshjen dhe tregoi edhe dedikimin për golin e sotëm.

Këtë rrjetë ai ia dedikoi gruas së tij, për të cilën kishte stampuar edhe një bluzë ku shkruante: “Gëzuar ditëlindjen dashuria ime”. Me siguri para ndeshjes ai i ka premtuar se do shënojë dhe do ia dedikojë golin asaj dhe arriti ta mbajë.

Postime të ngjajshme
LajmeSport

Joshua - Usyk, këtu mund ta shikoni "LIVE" meçin!

LajmeSport

Momenti kur Florian Marku shpallet kampion

LajmeSport

FLORIAN MARKU TRIUMFON PËRBALLË BOKSIERIT UKRAINAS NË LONDËR

LajmeSport

Mbyllet rundi i pestë në ndeshjen Marku – Prodan, këto janë disa nga lëvizjet e menqura të boksierit shqiptar