Sport

Dy futbollistët e Serie A lejohen të luajnë për Kosovën

Kosova do t’i zhvillojë tri ndeshje gjatë javës së ardhshme.

Dardanët luajnë me Shqipërinë një ndeshje miqësore dhe më pas me Slloveninë dhe Moldavinë në Ligën e Kombeve.

Ende nuk dihet nëse do të lejohen të gjithë lojtarët që të udhëtojnë drejtë Prishtinës pasi disa klube kanë vendosur të mos i lirojnë lojtarët.

Indeksonline mëson se Torino iu ka dhënë leje Megim Vojvodës dhe Samir Ujkanit që të bashkohen me Kosovën.

Portieri dhe mbrojtësi që po shkëlqen në Serie A do të udhëtojnë nesër drejtë Prishtinës.

Në dyshim mbetet ende ardhja e Vedat Muriqit dhe Amir Rrahmanit pasi është raportuar se klubet nuk do ta lirojnë asnjë lojtar për ndeshjet ndërkombëtare.

Postime të ngjajshme
Sport

Drita – Llapi, këta janë gjyqtarët që do ta ndajnë drejtësinë në këtë ballafaqim

Sport

Liga e Kampionëve: Rezultatet komplete të mbrëmjes së sotme

Sport

“​A do të jap dorëheqje?”, Zidane flet pas humbjes nga Shakhtari

Sport

“Hallakamë” tek ish kampionët e Superligës