Sport

Dy barazime nga dy miqësore për Liverpool

Blerja e re Ibrahima Konate ishte i rreptë në mbrojtje në debutimin e tij dhe u zemërua mjaft me barazimin. Një tjetër që shpresonin të ndezte ishte i riu Harvey Elliot që ka impresionuar Jurgen Klopp, transmeton Gazeta Metro.

Liverpool FC janë në Austri në fazë parapërgatitore dhe luajti dy ndeshje miqësore. Të parën u përballën me FC Wacker Innsbruck, pastaj me Stuttgart në dy ndeshje nga 30 minuta. Të dyja përfunduan me barazim 1-1.

Mbrojtësit e përvuajtur të Liverpool me lëndime ju dha rasti të kthehen, Joel Matip dukej në formë të mirë posaçërisht.

Harvey Elliot ishte i patrembur, me vetëbesim në aftësitë e tij teknik të mahnitshme. Elliot nuk dukej aspak jashtë vendi në ekipin e parë.

Postime të ngjajshme
Sport

Drita shpërthen ‘bombën’, zyrtarizon transferimin e radhes

Sport

Munishi e uron emërimin e Begollit si trajneri i Vëllaznimit

Sport

Ja në sa ora do të parakalojnë në sheshin “Nënta Tereza” xhudistet kosovare

Sport

Ballkani sot luan miqësoren e radhës, ja me kë takohet