Sport

Dy agjentë shqiptarë ndërmjetësojnë për transferimin e Yusyf Demir në Barcelonë

Futbollisti 18 vjeçar, Yusuf Demir, është bërë pjesë e klubit Barcelona duke kaluar nga skuadra Rapid Vienna.

Për transferimin e këtij futbollisti me klubin e njohur kanë ndërmjetësuar dy agjentë shqiptarë, njofton Klankosova.tv.

Shkumbin Qormemeti dhe Agron Krasniqi ishin ndërmjetësuesit e këtij transferimi.

Marrëveshjen nga ana e klubit të Barcelonës e ka nënshkruar vet presidenti, Joan Laporta.

Postime të ngjajshme
Sport

Zyrtare: Ky do të jetë kundërshtari i Prishtinës në “play-off” nëse e kalon Bodo Glimtin

Sport

Përfundoi aventurën me Ukrainën, zbulohet pse u largua Andriy Shevchenko

Sport

Shkëndija emëron trajnerin e ri

Sport

Ballkani ‘befasohet’ në Turqi, takohet me drejtuesit e klubit të njohur