Lajme

Dukeshat nuk guxojnë ta bëjnë këtë gjë deri në ora 18:00!

-ADVERTISEMENT-
-Advertisement-

Për të qenë dukesh duhet t’iu përmbahesh disa rregullave.

Të jesh pjesë e një familje mbretërore aq sa është privilegj ka edhe vështirësitë e veta.

Duhet t’u përmbahesh shumë rregullave e protokolleve të cilat ndoshta edhe nuk i do. E një fat të tillë kanë edhe dukeshat Meghan Markle dhe Kate Middleton. Ato e kanë të ndaluar të bartin diamante gjatë ditës, para orës 18:00.

Sipas një eksperti të mirësjelljes si Kate Middleton ashtu dhe Meghan Markle e kanë të ndaluar të mbajnë diamante para orës 6 të pasdites, përjashto rastet e veçanta, Mbretëresha ua ndalon këtë gjë, për një arsye të thjeshtë: Pjestaret e Familjes Mbretërore nuk duhet ta teprojnë me aksesorët gjatë daljeve publike.

Diamantët konsiderohen sipas saj paksa të tepruar për pjesën e parë të ditës, ndaj sipas Mbretëreshës, Kate e Meghan mund të vendosin gjithëfarë bizhuterish, aksesorësh përveç gurëve shkëlqyes.

-Advertisement-
Postime të ngjajshme
Lajme

Vuçiq s’arrin ta fus ushtrinë në Kosovë, për 30 sekonda bombardohet Beogradi

Lajme

Nuk jam ateist, Valon Syla tregon se në çka beson

Lajme

E pazakontë: Majmuni shijon rrezet e diellit në ballkonin e një banese në Prishtinë

Lajme

‘Eskalon’ deputeti i VV-së, me akuza ndaj Kryeziut: Po mërzitesh që s’po fiton Radoiçiqi, shyqyr që po iu bien maskat