Sport

Dukagjini sot zhvillon ndeshjen e dytë kontrolluese, takohet me skuadrën nga Sllovakia

Skuadra nga Liga e Parë e Kosovës, Dukagjini, sot do të zhvillojë ndeshjen e dytë miqësore-kontrolluese në Antalia të Turqisë, transmeton Zeri.info.

Skuadra nga Klina sot nga ora 13:30 do të takohet me Partizan Bardejov, skuadër e cila bën gara në Ligën e Dytë të Sllovakisë.

Kujtojmë se skuadra e drejtuar nga Armend Dallku të dielën që lam pas ka zhvilluar ndeshjen e pare ndaj skuadrës ruse, Fakel Voronezh, ku pësoi humbje me rezultatin 4-2.

Vlen të theksohet se Dukagjini bën gara në grupin A në Ligën e Parë dhe vlerësohet si një nga pretedentët kryesor për t’u rikthyer në Superligë.

 

#MATCHDAY, Dita e ndeshjës!

Sot zhvillojmë miqësoren e dytë ne Antalya te Turqisë. Si kundërshtarë ne këtë takim kemi ekipin nga liga e dytë e Sllovakisë, Partizan Bardejov. Ndeshja fillon ne ora 15:30, koha jonë lokalë ne Kosovë 13:30. Rreth rezultatit e shumëçka tjetër si gjithmonë do të mësoni dhe informoheni ne faqet zyrtare te klubit Dukagjini.

KF Dukagjini (Klinë) – P.Bardejov

Postime të ngjajshme
Sport

Zekirija Ramadani e ndez “puron” dhe reagon në rrjetet sociale pas fitores së radhës ndaj Dritës

Sport

UEFA ia uron ditëlindjen Zenelit me një video nga het-triku ndaj Azerbejxhanit

Sport

Dhjetë transferimet më të shtrenjta ta dala nga Shqipëria: Skënderbeu ‘mbret’, Tirana ka mbetur prapa

Sport

Dy ndeshje interesante në Superligë, vëmendja në Drenicë