Sport

Dukagjini prezanton gjashtë transferimet e reja

-ADVERTISEMENT-
-Advertisement-

Skuadra nga Klina ka prezantuar gjashtë transferimet e reja, shkruan BlicMedia.

Ky është njoftimi i Dukagjinit në rrjetet sociale.

Klinë, 15 Gusht 2019.

Prej sot edhe zyrtarisht, futbollistet Haliti, Lloga, Gava, Demiri, Osmani dhe portieri Neziri bashkohën me Dukagjinin, dhe veshën me fanellën e klubit tonë!

Mbrojtësi i krahut të majtë, Haliti vjen nga skuadra Dritës me të cillën u shpall edhe kampion i Kosovës, dhe zhvilloje ndeshje kualifikuese ne Ligën e Kampioneve. Denisi hapat e parë ne futbollin e Kosovës i fillojë të Llapi pastaj ishtë ne klubin e 2 Korrikut. Ai ishtë edhe pjesë e Perfaqsuese U21 të Kosoves ne disa ndeshje.

Mesfushori Shqiptarë nga Maqedonia Veriut, bashkohet me klubin tonë. Altini sezonen e kaluar ishte pjesë e Strugês me cillën arriti të siguroj inkuadrimin ne superligën e Maqedonis, ndersa me parë ishtë edhe superioren e Shqiperis të disa klube (Elbasni, Laçi etj.) nderkohë suksesin me të madhë e kishte me Probeda Prelep.

Mesfushori defanzive nga Shqipëria Gava i cili sezonen e fundit ishte pjesë e Trepçës 89′ nga sot është pjesë jonja. Orgesti ka mbi 100 ndeshje të zhvilluara ne Superioren e Shqiperisë me disa klube (Elbasani, Bylis dhe Lushnja). Sezonen e kaluarë Gava realizoj 2 gollan dhe asistoj 3x ne 20 ndeshje.

Portieri Neziri tash e disa vitë pjesë e superligës ka nënshkruar kontratë me klubin tonë. Flamuri sezonen e kaluar ishtë të klubi nga kryeqyteti Flamurtari, nderkohë ka edhe një bagazh të madhë ne shumë klube Kosovarë, (Hysi, Prishtina, Besa, Feronikli, Drenica). Siç dihet Neziri ishte edhe ne disa grumbullime edhe me përfaqsusën e Kosoves.

Sulmuesi Husein Demiri vjen nga skuadra Ferizajit ku qëndroj për gjashtë muajë. Demiri ishte pjesë e disa skuadrave ne Maqedonin Veriore (Makedonija, Shkupi, Vllazerimi) gjithashtu edhe ne Finlandë të Kemi Kings.

Albion Osmani, një mesfushorë i ri dhe i talentuar i cilli vjen nga rradhët e juniorve të klubit nga Podujeva, Llapi.

Ne i urojmë mirë se ardhje dhe shumë sukses me klubin tonë Halitit, Llogës, Gaves, Demirit, Osmanit dhe Nezirit.

Na prift e mbara se bashku!

-Advertisement-
Postime të ngjajshme
Sport

I mbajtur një vit në burgun serb pasi e ngatërruan me dikë tjetër, Petrit Dula pas lirimit rrëfen për periudhën e vështirë që kaloi

Sport

Gjilani kalon në epërsi ndaj Llapit

Sport

Shënon Llapi, e ngushton rezultatin

Sport

Duka më i votuari në UEFA, rizgjidhet anëtar i Komitetit Ekzekutiv