Sport

Duka: Do të shohim futboll të bukur sivjet, kryeministri na ka premtuar…

-ADVERTISEMENT-
-Advertisement-

Presidenti i Federatës Shqiptare të Futbollit, Armand Duka, foli për RTSH Sport për finalen e Superkupës, por edhe për futbollin e luajtur.

Si ju duk? “Mendoj që ishte një ndeshje e bukur dhe fitoi skuadra që realizoi më shumë gola, pra Partizani. Të dy skuadrat kanë zbritur në fushë të motivuara”.

Çfarë pritet në sezonin e ri? “Shumë komente ka pasur gjatë verës, por me atë që pashë në fushën e lojës më bën optimist për të parë futboll të bukur. Skuadrat ishin të përgatitura dhe luajtën shumë bukur”.

Ligji i Sportit? “Kryeministri premtoi që në shtator do të aprovohet paketa kështu që duhet të presim”.

-Advertisement-
Postime të ngjajshme
Sport

I mbajtur një vit në burgun serb pasi e ngatërruan me dikë tjetër, Petrit Dula pas lirimit rrëfen për periudhën e vështirë që kaloi

Sport

Gjilani kalon në epërsi ndaj Llapit

Sport

Shënon Llapi, e ngushton rezultatin

Sport

Duka më i votuari në UEFA, rizgjidhet anëtar i Komitetit Ekzekutiv