Sport

“Duartrokitjet më të mëdha të të gjitha kohërave”, Barcelona poston pamje të veçantë nga lamtumira e Messit

Barcelona ka publikuar një video të veçantë të një momenti nga konferenca për shtyp e lamtumirës së Lionel Messit.

Ylli argjentinas ka sqaruar gjithçka për vendimin e tij për t’u larguar nga Barcelona pas gati 20 viteve karrierë profesionale.

Ai mes lotësh mezi dha lamtumirën e tij, teksa tha se shpreson që të kthehet një ditë.

Pas pjesës së parë të fjalimit të Messit dhe sqarimit të largimit të tij kishe një pauzë disa-minutëshe.

E gjithë kjo erdhi pasi Messi shpërtheu përsëri në lot dhe ky moment u përshkua me duartrokitje të shumta.

“Duartrokitjet më të mëdha të të gjitha kohërave”, ka shkruar Barcelona në faqen zyrtare, ku ka postuar momentin.

Ndryshe, Messi pritet ta vazhdojë karrierën te Paris Saint-Germain, pasi shumica e mediave konfirmojnë se ka marrëveshje mes palëve.

Postime të ngjajshme
Sport

Real Madridi pa pesë futbollistë të rëndësishëm ndaj Valencias

Sport

Drenica, liderja e re e Superligës: Tahir Lushtaku synon daljen në garat evropiane me skuadrën nga Skënderaj

Sport

Eksperti britanik inspektoi fushën e stadiumit “Fadil Vokrri”

Sport

Tetë pjesëmarrës nga Kosova do të vijojnë kursin evropian për administratorë sporti