Sport

Driton Kuka: Sa shumë jam krenar sot edhe si trajner por edhe si axha i Lorianës

-ADVERTISEMENT-
-Advertisement-

Xhudistja jonë Loriana Kuka është stolisur me medalje të bronztë në Kampionatin Botëror i cili po mbahet në Tokio, shkruan BlicMedia.

Është kjo medalja e tretë e bronztë për Kosovën në këtë Kampionat.

Pas këtij suksesi të madh të xhudisteve tona ka reaguar trajneri Driton Kuka me një postim në rrjetet sociale.

Ky është postimi i Driton Kukës.

Tokyo sivjet po më çmend!
Tri medalje në Kampionat Botëror!
Po duket si ëndërr
Çfarë ndjenja po më sjell Lori sivjet
Medalja nga Kampionati Botëror për Kosovën për popullin Shqiptar por …
Familja është ajo e shenjta për mua dhe besoj për çdo Shqiptar
Medalja Botërore edhe në familjen Kuka!
Sa shumë jam krenar sot edhe si trener por edhe si Axha i Lorianes!
Kosova mbi të gjitha 🇽🇰🇦🇱🇽🇰🇦🇱

-Advertisement-
Postime të ngjajshme
Sport

I mbajtur një vit në burgun serb pasi e ngatërruan me dikë tjetër, Petrit Dula pas lirimit rrëfen për periudhën e vështirë që kaloi

Sport

Gjilani kalon në epërsi ndaj Llapit

Sport

Shënon Llapi, e ngushton rezultatin

Sport

Duka më i votuari në UEFA, rizgjidhet anëtar i Komitetit Ekzekutiv