Sport

Driton Kuka flet për sukseset e xhudisteve tona në Tokio

-ADVERTISEMENT-
-Advertisement-

Driton Kuka ka reaguar me anë të një postimi në Facebook për suksesin e arritur të xhudisteve kosovare në Kampionatin Botëror të Xhudos të mbajtur në Japoni

Kosova arriti që t’i fitojë 3 medalje të bronzta dhe kështu u radhit në top pesë shtetet që fituan më së shumti medalje, shkruan Reporteri.net

Ky është postimi i Driton Kukës:

“147 shtete pjesëmarrêse në Kampionatin Botëror në Tokio që përfundoi sot!

“Një statistikë interesante me numër të medaljeve gjithsejt tri të fituara Kosova është në Top 5 ekipet e kësaj gare!

“Në njē Sport Olimpik një rezultat të tillë do të jetë vështirë të përsëritet ndonjëherë.
Japonia 15 medalje
Franca. 5 medalje
Holanda 4 medalje
Rusia 3 medalje
Kosova 3 medalje
E kështu me radhë 142 shtetet tjera 🇽🇰🇦🇱💪
Foto e huazuar nga Ambasada Franceze që uroj suksesin tonë!”.

-Advertisement-
Postime të ngjajshme
Sport

I mbajtur një vit në burgun serb pasi e ngatërruan me dikë tjetër, Petrit Dula pas lirimit rrëfen për periudhën e vështirë që kaloi

Sport

Gjilani kalon në epërsi ndaj Llapit

Sport

Shënon Llapi, e ngushton rezultatin

Sport

Duka më i votuari në UEFA, rizgjidhet anëtar i Komitetit Ekzekutiv