Sport

Driton Kuka flet pasi Akil Gjakova u shpall kampion i Evropës

Trajneri i njohur, Driton Kuka, është ndarë i lumtur me fitoren e madhe të Akil Gjakovës.

Xhudisti ynë u shpall kampion i Evropës, duke e mposhtur në finale xhudistin nga Izraeli, Tohar Butbul.

Kuka e cilësuar Akilin si “Mbreti i Evropës” pas fitores së madhe, më e rëndësishmja në karrierën e tij.

Kjo është medalja e parë elitare për meshkuj në xhudo.

“Mbreti i Evropës …. Kampion Evropian Akil Gjakova! Medalja e parë Elitare për meshkuj në Kampionate Evropiane! Ditë e lumtur dhe e madhe për vendin dhe popullin tim!”.

“Pas mbi 20 medaljeve Elitare për vajzat tona heroina erdhi edhe medalja e parë për meshkuj! Po përmbushëm në çdo aspekt nga nxënësit e mi!”, ka shkruar Driton Kuka.

Postime të ngjajshme
Sport

Skenarët që e shpallin Prishtinën kampion këtë fundjavë

Sport

Liridon Leci flet për festimin e tij me shqiponjë: Ishte koha kur Xhaka e Shaqiri kishin bërë këtë gjë ndaj Serbisë

Sport

Liga e Parë, sot do të mësohen dy skuadrat që futen në Superligë

Sport

Prishtina e quan ndeshjen ndaj Gjilanit më të rëndësishmen në tetë vitet e fundit