Sport

Drita zhvillon sonte ndeshjen e parë në Conference League

Nënkampionia e Kosovës, Drita, sonte (e enjte) do të zhvillojë ndeshjen e parë në raundin e parë kualifikues në Conference League.

Skuadra gjilanase do të përballet me skuadrën shqiptare nga Tuzi, Deçiqin, skuadër e cila për herë të parë merr pjesë në gara ndërkombëtare.

Ardian Nuhiu dhe Ardian Limani kanë thënë se janë gati për këtë ndeshje.

Ndeshja zhvillohet nga ora 20:00 në stadiumin “Fadil Vokrri” në Prishtinë.

Kujtojmë se ndeshja e kthimit do të zhvillohet më 15 korrik.

Postime të ngjajshme
Sport

Drita shpërthen ‘bombën’, zyrtarizon transferimin e radhes

Sport

Munishi e uron emërimin e Begollit si trajneri i Vëllaznimit

Sport

Ja në sa ora do të parakalojnë në sheshin “Nënta Tereza” xhudistet kosovare

Sport

Ballkani sot luan miqësoren e radhës, ja me kë takohet