Sport

Drita – Vjosa: Ky është rezultati i miqësores

Drita ka marrë fitoren e parë në ndeshje miqësore pas ndeshjeve ndërkombëtare.

Skuadra e drejtuar nga Ardian Nuhiu është përballur me Vjosën e Shtimës, që bën gara në Ligën e Dytë.

Trajneri shkupjan i kishte dhënë rast disa lojtarëve të rinj për ta filluar takimin, derisa Drita fitoi me rezultat 2-1.

Lajm i madh për Dritën është rikthimi i Hamdi Namanit, i cili shënoi edhe gol në këtë sfidë.

Golin tjetër për Dritën e realizoi sulmuesi Pritsley, shkruan Gazeta Olle.

Për Dritën në këtë takim debutuan edhe dy transferimet e fundit, Rron Broja dhe Agim Zeka që u inkuadruan nga banka rezervë.

Postime të ngjajshme
Sport

"Efekti" Berisha rriti vlerën e Prishtinës, tani bardhekaltërit bëhen klubi më i shtrenjtë në Kosovë!

Sport

Batatina i kundërpërgjigjet “Xhebrailave”

Sport

Ronaldo biznesmen i suksesshëm, i ndryshoi jetën 40 mijë njerëzve

Sport

Ish futbollisti i Prishtinës nënshkruan për skuadrën e njohur evropiane