Sport

Drita shpërthen ‘bombën’, zyrtarizon transferimin e radhes

Drita ka bërë një tjetër goditje të madhe në afatin kalimtar veror.

Skuadra gjilanase ka arritur ta fitoj garën me Prishtinën për sulmuesin Agim Zeka.

22-vjeçari rikthehet në futbollin kosovar pas një aventure disa vjeçare në Evropë.

Ai ishte fillimisht pjesë e Skënderbeut, para se të luante te Lille në Francë, Varzim e Leixoes në Portugali, Excel Mouscron në Belgjikë dhe së fundmi te Austria e Vjenës.

Zeka ka qenë pjesë e rregullt e grupmoshave të Shqipërisë, ku ka luajtur nga U17 deri më U21.

Sulmuesi i talentuar prishtinas ka nënshkruar kontratë dy vjeçare me Dritën, ku pritet të jetë një përforcim i madh për repartin ofensivë.

Postime të ngjajshme
Sport

Ahmeti tregon kur do të hapet stadiumi i ri në Lipjan, Rizani e kundërshton atë fuqishëm

Sport

Ndodh edhe kjo: Është 60 vjeç, zëvendëspresident, i kërkuar nga Interpoli dhe debuton në futbollin profesionist

Sport

Plotë ndryshime, ky pritet të jetë formacioni i Realit ndaj Mallorcas

LajmeSport

Ideja interesante e Përparim Ramës për stadiumin “Fadil Vokrri”