Sport

Drita publikon statistika interesante

Kampioni aktual dhe lideri i tabelës, Drita e Gjilanit vazhdon të mbetet edhe sivjet si kandidati kryesor për titull të kampionit, shkruan “Zeri.info”.

Drita e mbylli stinorin vjeshtor në pozitën e parë me 41 pikë, tri më shumë sesa i dytë Ballkani.

Gjilanasit pas përfundimit të stinorit vjeshtor, kanë publikuar disa statistika interesante, duke bërë një krahasim të 18 ndeshjeve në tri kampionatet kur Drita u shpall kampione.

Edicioni i fundit kur Drita u shpall kampione rezulton të jetë më i suksesshmi pasi në 18 ndeshje ka 10 fitore. Në vitin 2017-2018 kishte 7 fitore, ndërsa në atë 2002-2003 kishte 9 fitore.

Në pjesën vjeshtore të këtij kampionati (2020-2021) Drita ka 12 fitore 5 barazime dhe 1 humbje, mbetet të shihet sesi do të përfundoi këtë herë.

Më poshte gjeni statistikat e plota të skuadrës së Dritës:

Postime të ngjajshme
Sport

Djali i Tahir Batatinës mbledh yjet e Dritës, Ballkanit dhe Llapit, premton diçka për vitin 2022

Sport

Përfundon ndeshja Ballkani – Vorskla, ky është rezultati përfundimtar

Sport

FC A&N transferon mesfushorin me përvojë të madhe në futbollin kosovar

Sport

Vitia ‘shpërthen bombën’ e radhës në këtë afat kalimtar, transferon mbrojtësin e njohur