.
Sport

Drita mbyll ciklin e miqësoreve në Turqi, sot shënoi fitore ndaj skuadrës së madhe turke

Drita e Gjilanit e ka zhvilluar sot një miqësore tejet interesante.

Klubi gjilanas është përballur me klubin e njohur turk, Alanyaspor, shkruan FrontOnline.

Ndeshja e zhvilluar në Alanya i takoi Dritës me rezultat 0:2.

Arbnor Muja dhe Marko Simonovski shënuan golat e fitores për gjilanasit.

Ndryshe, Drita do ta zhvillojë edhe nesër një stërvitje në Turqi e më pas do të rikthehet në Kosovë.

Related posts
LajmeSport

Këshilltarja e re e Kurtit paralajmëron themelimin e Zyrës për Luginë

Sport

Ky pritet të jetë pasuesi i Nagelsmann te Bayerni

Sport

Kaos në Itali, katër klube ndryshojnë trajnerët brenda një dite

Sport

Merkato e dimrit nuk ka përfunduar për Prishtinën, paralajmërojnë ardhje të reja në ditët e fundit të afatit