Sport

Drita – Llapi statistikat në pesë ndeshjet e fundit

Drita dhe Llapi do ta hapin stinorin pranveror në Superligën e Kosovës në futboll.

Dy skuadrat bardhekaltër do të përballen në stadiumin e qytetit në Gjilan, në ndeshjen që llogaritet si derbi i xhiros së 19-të.

Llapi në këtë takim vije pas fitores ndaj Ballkanit në kuadër të Kupës së Kosovës, derisa Drita pas humbjes nga Prishtina, shkruan Gazeta Olle.

 

Por në pesë përballjet e fundit mes këtyre dy ekipeve, Drita ka bilanc shumë më të mirë.

Kampioni në fuqi i Kosovës ka marrë katër fitore radhazi derisa një ndeshje tjetër ka përfunduar në barazim 2-2.

Pesë ndeshjet e fundit Drita – Llapi:

03.12.2020 Drita – Llapi 1-0

01.11.2020 Llapi – Drita 1-2

05.07. 2020 Llapi – Drita 0-4

23.11.2019 Drita – Llapi 2-0

18.09.2019 Llapi – Drita 2-2.

Postime të ngjajshme
Sport

Zymberi shpërthen ndaj Klodian Duros

Sport

Gani Sejdiut po i dhimbset gjendja në të cilën ndodhet Feronikeli

Sport

Rexha ndez derbin

Sport

Lushtaku pyetet se a do të rikthehej te Drenica, kjo është përgjigjja e tij