Sport

Drita klubi më i vlefshëm në Superligë, sipas “Transfermarkt”

Kampionët në fuqi të Kosovës, Drita kryesojnë në listën e klubit më të vlefshëm në Superligë, sipas “Transfermarkt”, shkruan “Zeri.info”.

Së fundmi, ka qenë sajti në fjalë që ka përditësuar vlerën e futbollistëve dhe ekipeve në tregun e transferimeve.

Drita ka rrëzuar nga froni rivalin lokal, Gjilanin që ka zbritur në pozitën e tretë.

“Bardhekaltrit” gjilanas tani kanë kapur vlerën e 4.15 milionë eurove, ndërsa në pozitën e dytë është Ballkani që vlen 3.95 milionë.

Kjo është lista e klubeve më të vlefshme, sipas “Transfermarkt”:

Postime të ngjajshme
Sport

Rezultatet e dy ndeshjeve të stinorit vjeshtor mes Prishtinës dhe Llapit

Sport

FC Prishtina – Llapi: Forma e skuadrave në pesë ndeshjet e fundit dhe përballjet direkte

Sport

Shtatë takime në Ligën e Parë: “Nxehtë” në Klinë, spikat derbi në Prizren

Sport

Rrëfimi prekës i futbollistit të Prishtinës, Muça mposhti kancerin dhe iu kthye fushës