Sport

Drita – Gjilani: Hera e tretë që ky derbi zhvillohet pa tifozë, ja cila skuadër ka bilanc më të mirë

Derbi më i madh në futbollin kosovar, Drita – Gjilani, do të zhvillohet ditën e diele në kuadër të xhiros së gjashtë.

E metë e kësaj kryendeshje do të jetë mungesa e tifozëve në shkallët e stadiumit, shkruan Gazetasheshi.com

Por, kjo do të jetë hera e tretë që ky ballafaqim do të luhet pa tifozë. Hera e parë kishte ndodhur në vitin 2012, kurse hera e dytë në derbin e fundit për shkak të arsyes së njëjtë, pandemia COVID-19.

Në vitin 2012 skuadra e Dritës ishte dënuar nga federate.

Gjilani në dy ndeshjet kishte triumfuar ndaj Dritës. Në vitin 2012 me rezultat 1-2 dhe në derbin e fundit me rezultat të pastër 0-2.

Postime të ngjajshme
Sport

Lista e golashënuesëve më të mirë pas javës së shtatë

Sport

Zekirija Ramadani pa “doreza”: Si e vlerëson punën te FC Prishtina, pse nuk foli me Dallkun për skuadrën dhe kush janë dy yjet e skuadrës me të cilët është i pakënaqur?

Sport

Formacionet e mundshme: Celtic – Milan

Sport

Flet Arbnor Morina: Tregon pse Arbëria po ka rezultate kaq të mira dhe cilat janë synimet