Sport

Drita, Feronikeli dhe Trepça ’89 në mesin e 500 klubeve më të mira në Evropë të shpallura nga UEFA

Real Madridi është lider i padiskutueshëm me më së shumti trofe të fituara në Ligën e Kampionëve.

Madrilenët kanë luajtur në 51 edicione të garave të UEFA-së duke i fituar 13 tituj me 445 ndeshje, prej të cilave 265 vetëm fitore, 77 prej tyre ka dalur me barazim dhe 103 ka humbur, përcjell Gazetasheshi.com

UEFA tashme ka publikuar listën e 500 klubeve më të mira evropiane, ku pesë klubet më të mira janë Real Madridi, Bayern Munichu, Barcelona, Manchester Unitedi dhe Juventusi.

Por, në ranglistë ndodhen edhe tri klube kosovare

Kampioni në fuqi i Kosovës, Drita, e cila ka marrë dy herë pjesë në garat evropiane ka edhe “bajrakun” e skuadrave kosovare

Drita renditet në vendin e 269-të, derisa Feronikeli në vendin e 290-të. Ndërsa, Trepça ’89 në vendin e 477 në listë

Gjithashtu, në këtë ranglistë ndodhen edhe klubert shqiptare si Skënderbeu, Shkëndija, Flamurtari i Vlorës, Tirana dhe disa të tjera.

Postime të ngjajshme
Sport

Tifozët befasojnë Arbërinë midis Turqisë, ja çfarë ndodhi

Sport

Arsenali në bisedime me super talentin e gjigantit spanjoll

Sport

Futbollisti i Feronikelit rikthehet pas shtatë muajve në fushën e blertë!

Sport

Gjilani cakton një miqësore, luan kundër kësaj skuadre