Sport

Drita – FC Prishtina, formacionet zyrtare

Superliga e Kosovës rikthehet sot në aksion me tri ndeshje tejet interesante.

Padyshim, kryendeshja e javës së 12-të në elitën e futbollit kosovar luhet në Gjilan, shkruan “Zeri.info”.

Në stadiumin e qytetit në Gjilan, Drita është nikoqire e FC Prishtinës.

Nga ana tjetër, në stadiumin “Bajram Aliu” luhet derbi lokal mes Drenicës dhe Feronikelit.

Kurse, në Podujevë, Llapi e pret Trepçën’89.

Të gjitha ndeshjet e sotme nisin nga ora 13:30. /Zeri.info

Drita – FC Prishtina 13:30

Drita: Maloku, Brdarovski, Limani, Cuculi, Blakqori, Vucaj, Namani, Fazliu, Shabani, Xh.Shabani, Rexha

FC Prishtina: Pas pak…

Stadiumi: I qytetit, Gjilan

Drenica – Feronikeli 13:30

Drenica: Pas pak…

Feronikeli: Avdyli, Prince, Thaqi, Lladrovci, Carioca, Pllana, Hoxha, Milickovic, Maliqi, Hoti.

Stadiumi: “Bajram Aliu”, Skënderaj

Llapi – Trepça’89 13:30

Llapi: Hoffman, Peposhi, Prençi, Emini, Maliqi, Shabani, Al.Ramadani, Hoti, Begolli, Sadriu, Hyseni

Trepça’89: Hyseni, Nimani, Muja, Rrahmani, Dedia, Ar.Muja, Nebihu, Ademi, Avdyli, L.Avdyli, Sie.

Stadiumi: “Zahir Pajaziti”, Podujevë. /

Postime të ngjajshme
Sport

Hera e fundit e Maradonës në La Bombonera si kundërshtar i Bocas – u prit si mbret dhe nuk i përmbajti lotët

Sport

“A je i çmendur?!”, De Biazi zbulon bisedën e veçantë me Dukën për aktivizimin e Hysajt

Sport

Njihuni me futbollistin shqiptar i cili u përball dy herë me legjendën Diego Maradona

Sport

Atmosferë brilante në zhveshtoren e Ballkanit, dëgjojnë këngë popullore