Sport

Drita e zyrtarizon super transferimin

Drita ka njoftuar gjatë ditës së sotme edhe zyrtarisht për transferimin e Rron Brojës në skuadrën e tyre.

Përmes një postimi në rrjetin e tyre social, facebook, “Intelektualët” kanë njoftuar se Broja ka nënshkruar kontratë 4 vjeçare me klubin.

Broja përveq në Superligën e Kosovës, eksperiencë ka bërë edhe në Belgjikë, në Maqedonin e Veriut dhe së fundmi në superioren e Shqipërisë.

Postimi i plotë i Dritës:

Rron Broja është INTELEKTUAL

Kemi knaqësi që ti themi mirë se u riktheve në superligën e Kosovës RRON BROJA, njërit prej lojtarëve më me vlerë viteve të fundit në superioren e Shqipërisë, që tani do të jetë një INTELEKTUAL i veshur bardhë e kaltër.

Broja përveq superliga e Kosovës, eksperiencë ka bërë edhe në Belgjikë, në Maqedonin e Veriut dhe së fundmi në superioren e Shqipërisë!

Broja u prit nga drejtori sportiv i klubit z. Valon Zymberi i cili i dëshiroj mirseardhje në klubin bardhë e kaltër. Marrëveshja mes palëve është arritur deri në qershor të 2023.

Rroni do të bartë fanelën me numrin 4 që është edhe numri i tij i preferuar!

Mirë se vjen RRON
FC DRITA

Postime të ngjajshme
LajmeSport

Joshua - Usyk, këtu mund ta shikoni "LIVE" meçin!

LajmeSport

Momenti kur Florian Marku shpallet kampion

LajmeSport

FLORIAN MARKU TRIUMFON PËRBALLË BOKSIERIT UKRAINAS NË LONDËR

LajmeSport

Mbyllet rundi i pestë në ndeshjen Marku – Prodan, këto janë disa nga lëvizjet e menqura të boksierit shqiptar