Sport

Drita dhe Llapi sot do t’i zhvillojnë ndeshjet kthyese në kuadër të ‘Conference League’

Dy klubet kosovare sot do t’i zhvillojnë ndeshjet kthyese në kuadër të ‘Conference League’.

Drita do të përballet me skuadrën shqiptare nga Mali i Zi Deçiq në stadiumin “Gradski Stadion” në Podgoricë me fillim nga ora 20:45.

Ndeshjen e parë nënkampionët e Kosovës triumfuan me rezultatin e ngushtë 2-1.

Në ndeshjen tjeter, Llapi do e pres skuadren shqiptare nga Maqedonia e Veriut, Shkupin.

Kjo ndeshje pritet të zhvillohet në stadiumin “Fadil Vokrri” të Prishtinës.

Ndeshjen e parë skuadra e Shkupit kishte triumfuar me rezultat të pastër 2-0.

Postime të ngjajshme
Sport

Eksperti i jep shpresë Eriksenit: Mund të luajë me një kusht

Sport

Astrit Selmani, i pari që e realizon “hat-trick” në Conference Leauge

Sport

“Bombardon” përsëri Muriqi, realizon gol të bukur në miqësore me Lazion

Sport

EKSKLUZIVE: Agon Llugiqi bëhet me ekip të ri