Sport

Drita dhe Llapi janë skuadrat më të ndëshkuara në Superligë, ja nga sa kartonë kanë marrë

Drita dhe Llapi janë skuadrat që janë ndëshkuar me më së shumti karton në stinorin vjeshtor të Superligës.

Asnjë tjetër si Llapi sa i përket kartonëve të verdhë, por kur atyre i shtojmë edhe të kuqtë Drita i afrohet shumë skuadrës nga Podujeva, shkruan Gazeta Olle.

Llapi ka pranuar 54 karton të verdhë, ndërsa Drita plotë 46 herë është zverdhur nga gjyqtarët.

Përveç kartonëve të verdhë, Drita ka pranuar edhe dy karton të kuq, një prej tyre direkt e tjetrin pas dy kartonëve të verdhë.

Vendin e tretë për ndëshkime e mbanë Prishtina, me 40 kartona të verdhë

Postime të ngjajshme
Sport

Tifozët e skuadrës së madhe shqiptare reagojnë ashpër ndaj presidentit të klubit

Sport

Mirel Josa kthehet përsëri, do ta drejtoj skuadrën e madhe

Sport

A ka nevojë Kosova për stadium nacional? Ky është mendimi i Afrim Tovërlanit

Sport

Malisheva triumfon në miqësoren e Antalise kundër skuadrës ukrainase