Sport

Drita dhe Gjilani në garë të fortë për të transferuar yllin e Kategorisë Superiore

Mediumi i njohur në Shqipëri “Panorama Sport” raporton që Gjilani dhe Drita janë duke kërkuar super sulmuesin e Superiores.

Bëhet fjalë për lojtarin e Laçit, Kyrian Nwabueze.

Nwabueze ka kontratë edhe 6 muaj me Laçin por largimi i tij varet nga drejtuesit e kurbinasve.

Nigeriani kishte luajtur në të kaluarën në Kosovë, pikërisht tek klubi i Dritës por që nuk pati shumë sukses.

Postime të ngjajshme
Sport

SUPERLIGA LIVE: Llapi – Ballkani & Drita – Besa

Sport

Legjenda e Liverpoolit, favoriti kryesor për ta zëvendësuar Kloppin

Sport

Takime super-derbi në Angli, Itali e Spanjë, këto janë ndeshjet që nuk duhen humbur sot

Sport

Dy duele interesante në Superligë, Llapi – Ballkani transmetohet në dy kanale televizive